Skip to content Skip to footer

VESELĪBA DIVDESMITGADNIEKAM

Būt 20 gadu vecumā ir satriecoši.

Ir iegūta jauna brīvība darīt to, ko mēs vēlamies, un dzīvot tā, kā mēs vēlamies. Tas ir saistīts ar jauniem pienākumiem ikdienā, ieskaitot atbildību par savu veselību.

Atrodiet laiku, lai ik pēc pāris gadiem apmeklētu savu ģimenes ārstu, lai veiktu veselības pārbaudi, pat ja Jums nav jūtamu
sūdzību par savu veselību.

Šīs ir dažas no svarīgām tēmām, kuras Jūs varētu vēlēties apspriest veicot veselības pārbaudi:

 • Seksuālā veselība.
 • Asinsspiediens.
 • Depresija un trauksme.
 • Svars.
 • Veidojumi Jūsu sēkliniekos.
 • Dzimumzīmes uz Jūsu ādas.

Varam darīt ļoti daudz, lai padarītu mūsu dzīvi veselīgāku un laimīgāku 20 gadu vecumā, un tas neprasa daudz papildu pūļu.

Tas, kā mēs tagad izturamies pret savu ķermeni, būs milzīgs rezultāts mūsu veselībai, kad sasniegsim 40, 50 un vairāk gadu, tāpēc šī informācija ir patiešām svarīga. 

 1. Asinsspiediena pārbaude (reizi 2 gados).
 2. Urīna analīzes (reizi 3 gados).
 3. Redzes pārbaude (reizi 10 gados).
 4. Mutes veselība/ zobārsta apmeklējums (ikgadēja).
 5. Vakcinācija pret gripas vīrusu (ikgadēja).
 6. Melanomas pašpārbaude (regulāri).
 7. Sēklinieku pašpārbaude (regulāri).
 8. Vakcinācija pret difteriju un stingumkrampjiem (reizi 10 gados).
 9. STS pārbaude.

KO  VARI DARĪT JAU NO ŠODIENAS?

ĒD KVALITATĪVĀKU PĀRTIKU

Mūsdienās ir tik viegli ievērot sliktus ēšanas paradumus. Ātrās ēdināšanas iestādes, ēdiens līdzņemšana, šokolādes batoniņi un enerģijas dzērieni bieži ir vienkāršākais risinājums, steidzīgajā ikdienā. Bet tie mūs padara patiešām neveselīgus un bieži veicina svara palielināšanos, mēs kļūstam resni. Šo ieradumu maiņa prasa lielu piepūli un tas nozīmē pievērstu uzmanību tam, ko mēs ēdam. Izvēlieties ēdienu, kas baro jūsu prātu un muskuļus, īstu ēdienu, piemēram, gaļu un dārzeņus.

ESI FIZISKI AKTĪVS

Kad sākam strādāt pilnas slodzes darbu, daudzi no mums aizmirst par fizisko aktivitāšu nepieciešamību. Mums ir jāatvēl laiks, lai neaizmirstu par ķermeņa fizisko stāvokli, apmeklējot sporta zāli, skrienot vai izpildot jebkurus citus vingrinājumu, kas mums sagādā prieku. Fiziskā aktivitāte ir labs veids, kā uzturēt formu, un tas ir labs palīgs arī mūsu garīgajai un mentālajai veselībai.

DZER AR PRĀTU

Reizēm alkohola patēriņš ir par lielu. Mēs savu veselību izmetam atkritumos un pieņemam stulbus lēmumus un darām stulbas lietas. Nemaz nerunājot par kaitējumu, ko nodarām mūsu pašu fiziskajai veselībai. Aknu bojājumi 20 gadu vecumā var ietekmēt mūs visu mūžu un piespiest mūs pilnībā atteikties no alkohola lietošanas, kad vēlāk mēs patiešām saslimstam ar kādu alkohola lietošanas dēļ radušās slimības. Esiet vērīgāks pret savu organismu aknām un pierodiet, ka nedēļas laikā ir ļoti vēlamas vismaz dažas dienas bez alkohola. Tas ir veco paradumu laušanas un jaunu paradumu jautājums. Mums vajadzētu padomāt arī par to, kāpēc mēs dzeram. Ja mēs jūtamies tik satraukti un stresaini, ka nevaram iztikt bez alkohola, tas nav veselīgi. Norunājiet tikšanos, lai par to runātu ar savu ārstu, vai vēršaties pēc palīdzības pie speciālistiem.

IZSARGĀJIES SEKSA LAIKĀ

Seksuāli transmisīvās slimības (STS) ir biežākas, nekā jūs domājat. Dzimumorgānu kondilomas, hlamīdijas, gonoreja, utis – tas viss ir diezgan nepatīkams. Bet vissliktākais ir AIDS. Kaislības karstumā ir viegli aizmirst par sekām, tāpēc iepriekš padomājiet par tām. Izmantojiet prezervatīvus un dodieties uz klīniku, lai pārbaudītu sevi par STS, pat ja jums nav fizisku simptomus. Nav nozīmes seksuālajai orientācijai, AIDS un STS nediskriminē.

PĀRBAUDI SAVUS SĒKLINIEKUS

Reizi mēnesī pārbaudiet savus sēkliniekus dušā, lai redzētu sacietējumus un izmēru izmaiņas sēkliniekos. Sēklinieku vēzis ir visizplatītākais vīriešiem 20 gadu vecumā, taču tas var būt pilnībā ārstējams, ja to atklāj savlaicīgi. Ja sēklinieku pašpārbaudes laikā atklājat kaut ko neparastu, nekavējoties apmeklējiet ārstu.

ATMET KAITĪGOS IERADUMUS

Cigaretes mūs nogalina lēnām un sāpīgi. Plaušu vēzis ir briesmīga slimība, un jūs patiešām nevēlaties ar to saslimt. Tāpēc varbūt padomājiet par to, vai samazināt vai pilnībā atteikties no cigaretēm ikdienā. Marihuāna ir vēl viena populāra atpūtas narkotika. Neaizmirstiet, ka tas tomēr ir nelikumīgi, tāpēc nepieķerieties. Un, ja jūs esat parasts lietotājs, jūs, iespējams, nodarāt sev lielu kaitējumu un nespējat rast sevī motivāciju pārstāt. Ja vēlaties saņemt palīdzību saistībā ar narkotiku lietošanu un atkarību, apkārt ir daudz iespēju, kur to saņemt, jums tas vienkārši jāpieprasa.

RUNĀ AR SAVIEM DRAUGIEM

Ja jūs pārdzīvojat depresiju, pārdzīvojat grūtu laiku vai domājat, ka kāds no jūsu draugiem pārdzīvo, mēģiniet par to runāt. Runāšana var palīdzēt visu apskatīt no malas un dot mums idejas par turpmāko rīcību. Bēdu slīcināšana pudelēs var radīt papildu stresu un problēmas, kas mums vienkārši nav vajadzīga. Runājiet ar saviem draugiem, pastāstiet viņiem, kas notiek ar jums, un pajautājiet viņiem, kā viņiem klājas.

APMEKLĒ ĢIMENES ĀRSTU

Pārceļoties tālāk no vecāku mājām, mēs bieži zaudējam kontaktu ar savu ģimenes ārstu, ja mums tāds kādreiz ir bijis. Lai atrastu sev tuvu ārstu , kas atbilst jūsu jaunajai dzīvesvietai, dodieties tiešsaistē vietnē Healthpoint.co.nz un meklējiet ģimenes ārstus (ģimenes ārstus). Reģistrēšanās samazina jūsu apmeklējumu izmaksas un ļauj katru reizi, kad dodaties, apmeklēt to pašu ārstu.

APMEKLĒ ZOBĀRSTU

Pārbaudiet savu zobu un mutes veselību pie zobārsta un pieskatiet to pērļu baltumu. Ikdienas zobu tīrīšana ar zobu suku un zobu diegu ir tik to pūļu vērts. Dariet to tagad un vēlāk izvairieties no sāpīgiem zobārsta apmeklējumiem, sāpošiem zobu kanāliem, zobu raušanas un patiešām dārgām zobārstu vizītēm.

Par projektu
Portāls vīriešiem, kurā atradīsiet aktuālāko informāciju vīriešu veselības un pārbaudes jautājumos.
No vienkāršiem līdz sarežģītiem tematiem vienuviet!
Kontakti

DKC © 2024. Visas tiesības aizsargātas.