Skip to content Skip to footer

Tagad arī Latvijā vīriešiem pēc smagām mugurkaula traumām palīdz kļūt par tētiem!

Pacienti pēc mugurkaula traumām, kuri pārvietojas ratiņkrēslos Latvijā ir dažādos vecumos. Vīriešiem reproduktīvā vecumā aktuāls jautājums ir, vai es varu kļūt par tēti, ja man ir mugurkaula trauma. Atbild klīnikas EGV urologs andrologs dr. Andris Ābele.

Spinālo pacientu skaits Latvijā ir daudz lielāks nekā domājam un šo vīriešu seksuālā funkcija lielākai daļai ir traucēta. Praktiski visi ejakulatorās disfunkcijas veidi pasliktina pāra auglību. Tie var būt aizkavēta ejakulācija, anejakulācija, sāpīga vai priekšlaicīga ejakulācija, un citi.

Klīnikas EGV urologs andrologs dr. Andris Ābele stāsta, ka ir vairākas neķirurģiskas metodes spermatozoīdu iegūšanai spinālajiem pacientiem. Viena no tām – dzimumlocekļa vibrācijas stimulācija, otra – elektroejakulācija. Lai gan abas metodes ir ļoti efektīvas, kā izvēles metode vīriešiem ar anejakulāciju vai aizkavētu ejakulāciju pēc smagiem muguras smadzeņu bojājumiem ieteicama tieši dzimumlocekļa vibrācijas stimulācija. “Šo metodi iesaku, ņemot vērā drošības profilu, uzticamību, izmaksu efektivitāti un labāku spermatozoīdu kvalitāti. Izmantojot dzimumlocekļa vibrācijas stimulāciju, šobrīd Latvijā iespējams palīdzēt tikt pie bērniņa pāriem, kur topošais tētis ir ratiņkrēslā“ vēsta dr. Ābele.

“Šo metodi iesaku, ņemot vērā drošības profilu, uzticamību, izmaksu efektivitāti un labāku spermatozoīdu kvalitāti. Izmantojot dzimumlocekļa vibrācijas stimulāciju, šobrīd Latvijā iespējams palīdzēt tikt pie bērniņa pāriem, kur topošais tētis ir ratiņkrēslā“

Dr. Andris Ābele

Kā notiek procedūra?

Dzimumlocekļa vibrācijas stimulācijas pamatā ir ejakulācijas refleksa izsaukšana, izmantojot speciāli izstrādātu medicīnisku vibratoru, kuru pievada dzimumlocekļa galviņai ar noteiktu frekfrenci un amplitūdu. Metodes pamatā ir mehāniska iedarbība, tā nav sāpīga un nav nepieciešama anestēzija.

Spināliem pacientiem klīnikas EGV dienas stacionārā pieejama atsevišķa telpa, kur iespējams ērti iekārtoties. Pirms procedūras nepieciešama vizīte pie ārsta, lai apmācītu, kā pareizi lietot ierīci un, ja pacients vēlas, procedūrā var piedalīties arī partnere. Ierīci lieto pats pacients vai partnere. Vide ir diskrēta, neviens cits no medicīnas darbiniekiem blakus neatrodas, ja vien tas nav bijis iepriekš saskaņots. Kopējais procedūras ilgums ir 30 līdz 45 minūtes. Ja pacientam ir paaugstināts asins spiediens, svīšana, galvas sāpes, tad pirms procedūras ārsts nozīmē medikamentus, lai mazinātu autonomas disrefleksijas riskus, kas ir obligāta prasība pacientiem, kuriem muguras smadzeņu bojājums ir Th6 un augstāk. Ja kāds no minētiem simptomiem rodas procedūras laikā, ierīces darbību pārtrauc.

  1. gadā Latvijā bija 35 679 invalīdi ar kustību traucējumiem, no tiem 381 bērni. 1. grupas pacienti ar ļoti smagu invaliditāti ir 2667 (7.5%), 2. grupas pacienti ar smagu invaliditāti – 13 137 (36.8%), bet 3. grupas pacienti ar mēreni izteiktu invaliditāti – 19 603 (54.9%).
Par projektu
Portāls vīriešiem, kurā atradīsiet aktuālāko informāciju vīriešu veselības un pārbaudes jautājumos.
No vienkāršiem līdz sarežģītiem tematiem vienuviet!
Kontakti

DKC © 2024. Visas tiesības aizsargātas.