Skip to content Skip to footer

Helmuts Bēķis: Notikušas ļoti loģiskas un nepieciešamas pārmaiņas

Sev esmu apsolījis, ka vīriešu veselības veicināšanai es neliegšu padomu. Esmu dalījies ar gūto pieredzi un zināšanām, un varu būt drošs, ka prostatas vēža pacientiem – gan esošajiem, gan topošajiem – būs labi aizstāvji un atbalsts, saskaroties ar šo onkoloģisko diagnozi.

Lai iesāktais darbs uz pierādījumiem balstītā prostatas vēža pacientu interešu aizstāvībā turpinātos, ar gribēšanu nepietiek. Notikušas ļoti loģiskas un nepieciešamas pārmaiņas, kuru noslēdzošais posms ir izmaiņas tikai juridiskajā pusē, kaut gan realitātē tās jau ir notikušas, un piesardzīgi vērtējot, var teikt – tās ir uz progresu.

Fondam “Movember Latvija” ir jauns vadītājs – Edgars Āboliņš – kungs, kurš jau vairākus gadus ir vairāk vai mazāk iesaistījies fonda darbībā un vienmēr bijis atvērts runāt par prostatas vēzi pats no savas pieredzes, un aicinājis neklusēt arī citus. Edgars ir valdes loceklis arī onkoloģisko pacientu organizāciju apvienībā “Onkoalianse”, kas arī viņam ir jauna pieredze, bet jau iespēts pārstāvēt pacientu intereses, tiekoties ar deputātiem un slimnīcu vadītājiem, ārstiem.

“Darāmā ir daudz! Protams, ka šis man ir jauns izaicinājums. Noteikti, ka līdzšinējā pieredze aviācijā man noderēs. Laukos jau vīrieti dabūt pie ārsta ir problēma un tur zināmā mērā atslēgas vārds ir “ģimenes ārsts”. Ar to, iespējams, mums jāsāk, jo vīrietim nevajag baidīties, ko par viņu padomās! Ir jādomā savādāk - vai es gribu uzzināt par savu kaiti tad, kad ir par vēlu, lai saglābtu savu vīrišķo varēšanu, tomēr vai laicīgi?”

Edgars Āboliņš

Fonda vadība ir skaidri paudusi prioritātes, kas ir:
– esošie prostatas vēža pacienti,
– prostatas vēža pacientu vīru grupu jeb džentlmeņa kluba izveide,
– sadarbības stiprināšana ar ārstu organizācijām,
– prostatas vēža pacientu ārstēšana atbilstoši ESMO un Eiropas Urologu Asociācijas vadlīnijām.

Par projektu
Portāls vīriešiem, kurā atradīsiet aktuālāko informāciju vīriešu veselības un pārbaudes jautājumos.
No vienkāršiem līdz sarežģītiem tematiem vienuviet!
Kontakti

DKC © 2024. Visas tiesības aizsargātas.