Skip to content Skip to footer

Dzīve ar PROSTATAS VĒZI

Prostatas ietekmē dzīvi dažādos veidos.

Izmaiņas sadzīvojot ar diagnozi prostatas vēzis visbiežāk noris lēnām. Prostatas vēzis ir diagnoze ar kuru vīrietis dzīvo gadiem, bez jebkāda veida simptomiem. Šajā laikā vīriešiem, kam ir zema riska prostatas vēzis, iespējams nav nepieciešama ārstēšana. Vīriešiem, kam prostatas vēzis ir ar augstāku aktivitāti ir augstāka nepieciešams konsultēties ar urologu par iespējamajām ārstēšanas metodēm. Prostatas vēzis var tik ārstēts ar dāžādām metodēm – ķirurgija vai radioķirurģija vai cita metode.Kā jau iepriekš esam rakstījuši, jebkurai no šīm metodēm var būt un ir blaknes. Pārmaiņas sadzīvē pēc prostatas vēža aktivitātes

Ja prostatas vēzis ir bijis bez simptomiem, tas nekādi neietekmēs vīrieša ikdienu pēc ārstēšanas. Ikdienas rutīna – došanās uz darbu, rūpes par ģimeni, aktīva sociālā un brīvā laika pavadīšana kā arī rūpes par sevi, tām būtu jābūt ļoti ikdienišķām lietām.

Raizes par nākotni, jautājumi, kas notiek ar manu ķermeni un kas būs tālāk ir pavisam normāli un saprotami. Visticamāk šīs sajūs liek Tev justies nervozam, tās ietekmē Tavu miegu, reizēm esi ļoti nomākts.

Prostatas vēzim progresējot var rasties sajūta, ka nepietiek spēka darbiem, ko veici iepriekš viegli, pasliktinās pašsajūta. Pēc ārstēšanas jūties noguris, vēlies izgulēties un uzkrāt spēkus, tas ir bieži novērojams pēc staru terapijas un ķīmijterapijas.

Ja ir ļoti agresīvs prostatas vēzis, kas jau izplatās pa visu ķermeni, iespējami simptomi, kas Tevi palēnina, lēnīgums, slikta pašsajūta, vājums un ierastās lietas izdarīt ir ļoti grūti. Iespējams darba stundas ir jāsamazina vai jāvērtē cita darba iespējas.

NEATKARĪGI KĀDĀ STADIJĀ IR TAVS PROSTATAS VĒZIS, VELTI LAIKU TAM, KAS TEV PATĪK,  KAS TEV SAGĀDĀ PRIEKU UN PAVADI LAIKU AR TIEM, KAM TU ESI SVARĪGS. Attiecības

Pēc diagnozes prostatas vēzis ir novērojams, ka ģimene satuvinās, draugi atbalsta, bet tajā pašā laikā , diagnoze vēzis rada lielu spiedienu savstarpējās attiecībās. Cilvēki vēlas palīdzēt, vēlas atbalstīt, tajā pašā laikā, pat tuvākie cilvēki nezina ko darīt un kā palīdzēt. Ir liela daļa sabiedrības, kam runāt par onkoloģiskām tēmām ir grūti, sarežģīti, savā ziņā pat to noliedzot. Savstarpējā komunikācijā ar ģimeni vēlams būt godīgam par savām sajūtām, būt atvērtam un vaicāt konkrētas lietas kā tuvākie var palīdzēt. Vienmēr arī atceries, ja vēlies palikt viens, no tā nav jākaunas, iespējams Tev nepieciešams laiks savām domām, laiks sev. Komunikācija ar apkārtējiem

Ja ir radušies jautājumi, tos vispirms būtu jāuzdod savam uralogam, iespējams psihologa konsultācija vai saruna ar kādu mentoru būtu ieteicama. Latvijā tieši 2020 gadā notiek aktīvs darbs lai veidotu lielāku prostatas vēža pacientu grupu, kur vīrieši tiekas un runā, uzdod sev interesējošos jautājumus, dalās pieredzē, mainās kontaktiem un stiprina viens otru. Grupai pieteikties var sūtot mums ziņu vai zvanot, tikšanās ir anonīma un BEZMAKSAS.

Par projektu
Portāls vīriešiem, kurā atradīsiet aktuālāko informāciju vīriešu veselības un pārbaudes jautājumos.
No vienkāršiem līdz sarežģītiem tematiem vienuviet!
Kontakti

DKC © 2024. Visas tiesības aizsargātas.