Skip to content Skip to footer

Hronisko slimību pacientus, viņu tuviniekus un pacientu organizācijas aicina piedalīties seminārā par COVID-19 infekciju un vakcinēšanos.

Hronisko slimību pacienti COVID-19 uzliesmojuma laikā ir pakļauti daudz lielākam riskam nekā pārējā sabiedrības daļa, un lai arī hronisko slimību pacienti tiek iekļauti vienā no prioritārajām vakcinācijas grupām, neskaidrību ir joprojām ļoti daudz. Pacientu organizācijas šobrīd saņem ļoti daudz jautājumu no pacientiem  gan par slimības norisi, gan par riskiem, gan par vakcīnām un iespējamām blaknēm un to ietekmi uz pamatslimību.

Onkoloģijas pacientu organizāciju apvienība “ONKOALIANSE”, pieaicinot Latvijas vadošos  zinātniekus, ārstus, infektologus un vakcinācijas projekta biroju 12. februārī plkst. 13:30 platformā ZOOM  rīko semināru, kurā dažādu hronisko slimību pacientiem, viņu tuviniekiem vienkāršā valodā tiks skaidrota informācija par COVID 19 infekciju, slimības gaitu un riska faktoriem. Tiks sniegts skaidrojums par COVID 19 vakcīnas izstrādes principiem, vakcinēšanas procesu Latvijā un vakcināciju onkoloģijas un citu hronisko slimību pacientiem.

Viena no semināra galvenajām vērtībām ir  iespēja uzdot jautājumus. Jautājumus var uzdot, kā reģistrācijas brīdī, gan semināra laikā katram lektoram ir paredzēts atsevišķs laiks atbildēm uz pacientu jautājumiem.

“Ņemot vērā, ka šobrīd par un ap COVID irļoti daudz dezinformācijas, melīgu un nepatiesu ziņu, kas var ne tikai kaitēt, bet pat apdraudēt hronisko slimību pacientu dzīvību, onkoloģisko pacientu organizāciju apvienība ONKOALIANSE aicināja Latvijas vadošos ekspertus stāstīt pacientiem saprotamā valodā un dot iespēju uzdot tieši pacientiem svarīgus jautājumus un saņemt atbildes . ONKOALIANSES galvenā prioritāte ir pacients un uz pierādījumiem balstīta pacientu aizstāvība, alianses pārliecība ir, ka zinošs un izglītots pacients dzīvo labāk un ilgāk. ”

ONKOALIANSES valdes loceklis Helmuts Bēķis

Piesakoties semināram, dalībniekam būs iespēja jau pieteikuma formā uzdot sev interesējošu jautājumu par katru no tēmām. Vietu skaits seminārā ir ierobežots. Liela pieprasījuma gadījumā, priekšroka tiks dota tieši hronisko slimību pacientiem, viņu tuviniekiem un pacientu organizāciju pārstāvjiem. Pasākumam nav sponsoru, neviens nesaņem atalgojumu un viss notiek tikai un vienīgi pateicoties organizatoru un lektoru entuziasmam un vēlmei palīdzēt citiem!

Semināra programma:

13.30 – 13.35 Dalībnieku pieslēgšanās, tehniskie jautājumi 
13.35 – 13.40 Semināra atklāšana Olga Valciņa, Soli priekšā melanomai, Onkoalianse
13.40 – 14.00 COVID-19 Infekcija, slimības gaita, simptomi, riska faktori Dr.med. Angelika Krūmiņa, RSU Profesore, Infektoloģe
14.00 – 14.20 Jautājumi un diskusijas 
14.20 – 14.40 COVID-19 vakcīnu darbības principi un jaunie vīrusa varianti Dr.Biol. Kaspars Tārs, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra vadošais pētnieks
14.40 – 15.00 Jautājumi un diskusijas 
15.00. – 15.20 Vakcinēšanas process Latvijā Eva Juhņēviča, Vakcinācijas projekta vadītāja
Pēteris Rimšs,
Vakcinācijas procesa koordinators
15.20 – 15.40  Jautājumi un diskusijas  Semināra pirmās daļas noslēgums
15.40 – 16.00 Onkoloģijas pacientu vakcinācija pret COVID-19 Dr.med. Aija Geriņa-Bērziņa, Onkoloģe-ķīmijterapeite, Latvijas Onkologu-ķīmijterapeitu asociācijas vadītāja
6.00 – 16.30 Jautājumi un diskusijas Semināra noslēgums 

Pieteikšanās saite semināram: https://ej.uz/pnqb

Par projektu
Portāls vīriešiem, kurā atradīsiet aktuālāko informāciju vīriešu veselības un pārbaudes jautājumos.
No vienkāršiem līdz sarežģītiem tematiem vienuviet!
Kontakti

DKC © 2024. Visas tiesības aizsargātas.