Skip to content Skip to footer

10 Filmas par dzīvi ar vēzi

Vēzis, diagnoze, kas joprojām apvīta ar ļoti daudz stigmām un maldīgiem uzskatiem. Vēža pacients nereti tiek šķirots pēc dzimuma, vecuma,  ieradumiem un sociālā statusa. Tā ir realitāte 21 gadsimta Latvijā. Cilvēki ar vēža diagnozi ir un paliek cilvēki, tie Jūt, tiem sāp, tiem rūp un tie ir daļa no mūsu sabiedrības, tie ir mūsu līdzcilvēki.

Pašlaik, kad liela daļa sabiedrības ir aicināta vairāk laika pavadīt savās mājsaimniecībās, saudzējot savu un apkārtējo veselību, esam apkopojuši sarakstu ar filmām par vēzi, cilvēkiem, kas saskārušies ar vēža diagnozi, viņu tuviniekiem. Filmās protams, ka ne vienmēr visu var parādīt, pastāstīt un sajust, bet iegūt priekšstatu, kas ir slimība un , ka aiz tās ir cilvēks , pavisam noteikti var.

stepmom

 

Filmas pamatā ir kāda ģime ar divim bērni, Annu un Benu, kura mācās pieņemt faktu, ka vecāki ir šķīrušies. Viņu mamma Džekija, arī mācās pielāgoties šai situācijai.Viņas bijušais vīrs apprecas ar sievieti Izabelu. Ģimenes attiecības ir saspringtas, jo visi mēģina pielāgoties šai jaunajai normai. Papildu izaicinājums tiek pievienots, kad Džekijai tiek diagnosticēta limfoma.Izabella cenšas uzzināt visu, ko var,lai bērniem saglabātu atmiņas par mammu. Šī filma atspoguļo to, kā netipiska ģimene tiek galā ar sadzīvošanu ar vēža diagnozi. Tas arī auditorijai liek domāt par vecāku zaudējumiem, filma ieguvusi arī  IMDB reitingu , kas ir 6.8 balles no 10

 

sweet november

 

Starp Saru un Nelsonu izveidojas mīlas stāsts. Pēc vesela mēneša pavadīšanas kopā (novembrī)  Sara atklāj Nelsonam, ka viņai ir Hodžkina limfoma. Viņa mēģina darīt visu iespējamo, lai vīrieti izstumtu no savas dzīves un pārtrauktu attiecības. Tāpat kā daudzi cilvēki, kas saskaras ar onkoloģisku slimībi, arī Sara nespēj redzēt, kā Nelsons vēro viņas ciešanas. Šim stāstam ir pavisam citas beigas nekā lielākajai daļai mīlas stāstu. Tas parāda sirdi plosošo realitāti, kad jāatvadās no kāda, kuru mīli.Filma ieguvusi arī  IMDB reitingu , kas ir 6.7 balles no 10

p.s i love you

 

Filma sākas nāves brīdī un pamazām atgriež mūs pirmsākumā. Galvenā aktrise Holija atklāj virkni piezīmju, ko atstājis viņas mirušais vīrs, kurš nomira no smadzeņu audzēja. Filma atklāj, kā viņa tiek galā ar skumjām un atmiņām, kuras dalījās ar vīru. Filma atklāj izaicinājumus, un kā tas ir būt partnerei kādam ar vēža diagnozi. Bet viņai izdodas atrast prieku un jēgu savā dzīvē ar vīra vēstuļu palīdzību, filma ieguvusi arī  IMDB reitingu , kas ir 7 balles no 10

a walk to remember

 

Šī filma ir balstīta uz Nikola Spārka sarakstīto romānu, kurā ir stāsts par neparastu vidusskolas romānu un vēža diagnozes traģēdiju. Mandija Mūra spēlē Džeimiju, jaunu sievieti un mācītāja meitu, kurai diagnosticēta leikēmija. Džeimija iemīlas populārajā Landonā, kuru attēlo Čads Maikls Marejs. Lendons palīdz  Džeimijai cīņas laikā ar vēzi.Šī filma ilustrē cīņas ar dzīvi ar vēzi un to, kā mīlestība var atvieglot slodzi.Filma ieguvusi arī  IMDB reitingu , kas ir 7,4 balles no 10

marvin`s room

 

Šīs filmas pamatā ir stāstā par divām māsām, kuras mēģina samierināties, kad vienai vajag kaut ko no otras: Vēža slimniecei Kītonei ir vajadzīga viņas māsas kaulu smadzenes. Pa ceļam filma pārbauda dzeloņainās ģimenes attiecības, kas ir diezgan saspringtas, it īpaši kad dzīve pagriežas kājām gaisā. Filma ieguvusi arī  IMDB reitingu , kas ir  6,7 balles no 10.

 

the fault in our stars

 

Šī filma ir par diviem pusaudžu vēža slimniekiem Hazelu un Gusu, kuri iemīlas, neskatoties uz Hazelas dzīvībai bīstamo veselības stāvokli. Stāsts ir par to, ka ar vēzi sadzīvot un izbaudīt katru mirkli ko dod dzīve.

other people

Šī filma ir aizkustinošs stāsts par Deividu. Viņš pārceļas atpakaļ mājās, lai būtu kopā ar savu māti, kad viņa atsakās no cīņas pret vēzi un lēnām nomirst. Jaunekļa attiecības ar savu ģimeni labākajā gadījumā ir saspringtas (īpaši attiecībā uz tēvu) acīmredzamu grūtību dēļ pieņemt vīrieša homoseksualitāti. Neskatoties uz to, ka šī tēma patiešām ir satraucoša, viņa māte savā dzīves galā pieņem viņu un palīdz atjaunot arī ģimenes saites.Filma ieguvusi arī  IMDB reitingu , kas ir  6,8 balles no 10.

 

one true thing

 

 

Šajā drāmā skaidri tiek atpsoguļoti konflikti un izaicinājumi ar kuriem saskaras ģimene, ja kādam no ģimenes locekļiem tiek diagnosticēta onkoloģiska saslimšana. Galvenā varone ziedo savu dzīvi mātes aprūpei, ar visām izrietošajām sekām. Filma ieguvusi arī IMDB reitingā 7 balles no 10.

50/50

Filma, kuras pamatā ir viena no filmas scenāristu autobiogrāfija par cīņu un sadzīvošanu ar diagnozi vēzis. Filmas galvenais varonis, 27 gadus vecs žurnālists vārdā Ādams , diezgan nepatīkamā veidā uzzina par savu diagnozi un iespējām izdzīvot. Īpašs šajā visā ir , ka tiek lietota frāze “ Es nepīpēju, es  nelietoju alkoholu, es nevaru būt vēža pacients.” Filma vairāk ir par vērtībām, kuras tiek apzinātas. Par cik žanrs ir drāma ar komēdijas elementiem, filma ieguvusi arī salīdzinoši augstu reitingu IMDB , kas ir 7,6 balles no 10.

The bucket list

Filmas pamatā ir stāsts par diviem kungiem vēža pacientiem. Lai arī abi jau atrodas pensijas vecumā, kuri sastādījuši ambiciozu sarakstu, ko iespēt pirms nāves. Pāri visam protams, ka ir vērtības, uzlabotas attiecības ar tuviniekiem. Lieliska aktierspēle no Džeka Nikolsona un Morgana Frīmena, komplektā arī 7,4 no 10 ballēm IMDB reitingā.

 

Par projektu
Portāls vīriešiem, kurā atradīsiet aktuālāko informāciju vīriešu veselības un pārbaudes jautājumos.
No vienkāršiem līdz sarežģītiem tematiem vienuviet!
Kontakti

DKC © 2024. Visas tiesības aizsargātas.