Skip to content Skip to footer

Kāpēc mēs ticam covid – 19

Foto: Toms Grēviņš, Dainis Zģeris, Ansis Klintsons

Kā Fonds Movember Latvija, mēs ticam pierādījumos balstītai ārstēšanai, mēs esam pilnībā pārliecināti par uz pierādījumiem balstītu pacientu aizstāvību, jo tas ir vienīgais veids kā sasniegt mūsu izvirzītos mērķus kā fondam. Mūsu redzamākā aktivitāte ik gadu ir Movember kampaņa, kuras laikā mēs pievēršam plašāku sabiedrības uzmanību  vīrieša veselības jautājumiem, ar uzsvaru uz prostatas veselību. Mēs to daram neierasti, drosmīgi un uzrunājot tieši  un bez aplinkiem.

Kā mūsu vēstneši jau vairākus gadus ir trīs sabiedrībā labi zināmi kungi, Dainis Zāģeris, Ansis Klintsons un Toms Grēviņš. Šie trīs kungi ikdienā ir tēvi, dēli, brāļi un pašlaik, viņus visus trīs vieno vēl viena lieta, viņi visi trīs ir personīgi saskārušies ar COVID – 19 un dalās ar mums par savām sajūtām.

Sajūtu ziņā , nogurums, aukstuma drebuļi, zema temperatūra – garīgais vājums

Ansis Klintsons

Daini Zāģeris ar COVID – 19 izslimoja jau gada sākumā, 4. janvārī uzzinot pozitīvu testa rezultātu, izslimoja šo slimību,  ievērojot karantīnu savās mājās. Kad godīgi atceros mūsu saraksti, arī vēlreiz sazvanoties, vaicājot – Kā tad bija, Dainis saka – baigie joki jau nebija. Iesākumā sajūtas bija nemainīgas no ikdienišķā, līdz trešajā dienā sākās paaugstināta temperatūra, vājums, svīšana un kā Dainis pats saka – šādas sajūtas “nelabpatīkas”. Dainis īsti nemanīja sajūtu, ka būtu pazudusi oža, jo vienīgais, ko esot gribējies ir gulēt un patērēt daudz šķidrumu. Par ožas atgriešanos vēstīja sajūta, kad viņš nevis zina, bet sajūt kā garšo sautētas ribiņas, ko viņam izveseļojoties pagatavoja sieva. Izbaudīt laiku ar mājiniekiem ar neesot bijis iespējams, jo sarunāties neesot gribējies, nelabprāt atzīstot, ka varēšana īsti ar nebija, un cīņā ar pastāvīgu nogurumu, klusums un gulta esot bijuši viņa labākie draugi.

Par pašu ēstgribu var pateikt vienā vārdā – štruntīga.

Toms Grēviņš

Ansis Klintsons ar COVID – 19 slimo tieši pašlaik, ja iesākumā bijis kontaktpersonas statusā, tad šorīt ziņa telefonā jau liecināja par ko citu. COVID- pozitīvs un arī sajūtas, kas nav patīkamas. Kā Ansis pats saka – aizmiglota domāšana, vājums , kad valstī vēl bija atļauts , esam kopā ar Ansi sportojuši, gan svaigā gaisā , gan svaru zālē, par vājumu īsti Ansi nosaukt nevar. Sajūtu ziņā , nogurums, aukstuma drebuļi, zema tempratūra un kā Ansis saka – garīgais vājums. Bažas ir par to, vai un kādas sekas tas atstās uz kopējo imunitāti, protams, pašlaik ir cilvēcīgas bailes, kad varēs atsākt atgriezties pie projektiem, jo rēķinu apmaksa atcelta nav. Sarunas beigās Ansis pajoko, ka , ja tā ļoti nopietni viņš ir vieglā nokdaunā un ja būtu dzīvības un nāves gadījums, viņš pat izietu ringā. Labā ziņa, ka optimisms saglabājies vismaz pagaidām ir.

Iesākumā sajūtas bija nemainīgas no ikdienišķā, līdz trešajā dienā sākās paaugstināta temperatūra, vājums, svīšana – šādas sajūtas nelabpatīkas

Dainis Zāģeris

Toms Grēviņš ar COVID – 19 slimo tieši pašlaik, atrodoties viesnīcā , paškarantīnā, kā pats saka – vienīgā dzīvā dvēsele apkārt telpā ir viņš pats.Sižets ir kā filmā, viens pats telpā, ik pa laikam soļi koridorā, kas atnes ēdienu. Par pašu ēstgribu var pateikt vienā vārdā – štruntīga. Pēc vakara skriešanas treniņa, sajūtas nebija ierastās, nogurums, bet savādāks. Kā Toms pats saka, temperatūra un slimošana nav bijusi kopš 2005 gada, tāpēc jau nākamajā rītā zvanījis un meklējis iespēju nodot COVID –19 testu.  Toms pats apgalvo, šis te, pēdējās dienās mani ir nokāvis kā baisākā bērnības gripa. Savā ziņā, vairākus gadus, Toms ar savu darbību DOD PIECI studijā , nav mājās klusākajā laikā , pirms Ziemassvētkiem. Pašlaik atrodoties valsts apmaksātā viesnīcā, šķirts no mājniekiem, novēro, ka ir sajūta, ka cilvēks var pārvērsties dārzenī. Bailes rada lielā neziņa, cik ilgi tas turpināsies, jo novērotais sociālajos tīklos no citiem saslimušajiem  bija, ka pirmās divas dienas esot slikti, tad labāk, kas ir kardināli pretēja viņa paša sajūtam. Redzot Tomu attālinātā sazināšanās laikā – Toms pasmaida tikai vienu reizi, tiem kas viņu pazīst, ir skaidrs.

                Mēs aicinam ikvienu , sekot līdzi izmaiņām savai veselībai, pie aizdomām doties veikt COVID – 19 testu un ievērot valstī noteiktos drošības ierobežojumus. Tam ir vairāki iemesli, pirmkārt – hronisko slimību pacienti šo slimību var pārciest daudz smagāk un arī smagā situācijā, ārstēts tiks tas, kam ir lielāka iespēja izdzīvot. Mēs ticam ārstu celtajai trauksmei par resursu trūkumu medicīnas personālā un par radušos situāciju vispārējā veselības pieejamībā, kas saistīta ar COVID -19 ietekmi uz veselības nozari. Un nobeigumā – mēs ticam saviem vēstnešiem, vīriešiem ar ko esam pazīstami personīgi un kuru rīcību padaloties ar mums savās sajūtās, tiešām vērtējam kā vīrišķīgu.

Par projektu
Portāls vīriešiem, kurā atradīsiet aktuālāko informāciju vīriešu veselības un pārbaudes jautājumos.
No vienkāršiem līdz sarežģītiem tematiem vienuviet!
Kontakti

DKC © 2024. Visas tiesības aizsargātas.