Skip to content Skip to footer

PAR PROSTATAS
VĒZI

Prostatas vēzis ir remontējama kaite ar nosacījumu, ka tas tiek atklāts agrīnā stadijā. Tieši tāpēc regulāra prostatas pārbaude vīriešiem ir tik svarīga. Atklājot prostatas vēzi laicīgi, iespējams to izārstēt pilnībā. Situāciju sarežģī tas, ka sākuma stadijās prostatas vēzis aug lēni un vīrietim vairākus gadus var nebūt gandrīz nekādu simptomu. Turpinot nepievērst vēzim uzmanību, tas var nonākt citur ķermenī – gan kaulos, gan orgānos un veidot metastāzes – jaunus vēža perēkļus. Lai tas nenotiktu, atceries, ka tev ir regulāri jāpārbauda prostata! Prostatas vēzis ir visbiežāk vīriešiem konstatētais audzēja veids. Katru gadu Latvijā tas tiek diagnosticēts aptuveni 1000 vīriešiem.

Uzzini vairāk prostatasvezis.lv

KĀ PĀRBAUDĪT
PROSTATU

1 Dodies pie ģimenes ārsta pēc noūtījuma uz PSA pārbaudi.

2 Dodies uz laboratoriju, lai nodotu asinis.

3 Ja PSA līmenis ir normā, pārbaudies atkal pēc ārsta ieteiktā perioda.

4 Ja PSA līmenis ir paaugstināts, dodies pie urologa, lai veiktu smalkāku izmeklēšanu.

PROSTATAS
SASLIMŠANAS RISKI

Pēc statistikas prostatai tiek novērotas divas izplatītas kaites, kuru risks paaugstinās līdz ar vīrieša vecumu. Tās ir labdabīga prostatas palielināšanās un prostatas vēzis. Abas šīs slimības ir veiksmīgi ārstējamas, bet bīstamākā noteikti ir prostatas vēzis.

Prostata ir viena no vīrišķīgākajām detaļām vīrieša organismā, bet vīrišķīga nenozīmē, ka tā ir mūžīga. Atceries, ka prostatu var remontēt, ja viec savlaicīgas un regulāras pārbaudes!

Fonda atbalstītāji:
Aivis Ceriņš

Veselība ir daudz svarīgāka par ikdienišķiem sīkumiem. Rūpēties par to sevi motivēju uzdodot vienkāršu jautājumu – vai tikšu galā ar saviem ikdienas pienākumiem, ja salaidīšu grīstē veselību? Esmu pārliecināts, ka nē, tāpēc tā ir mana prioritāte.

Dainis Zāģeris

Katram cilvēkam ir svarīgi būt vesalam un rūpēties par savu veselību. Arī večiem, nav ko kautrēties – jārūpejas par saviem “dārgumiem”. Es atbalstu fonda “Movember” aktivitātes, jo uzskatu, ka prostatas veselība Latvijā ir aktuāla problēma un par to ir jārunā.

Ansis Klintsons

Pēdējā laikā esmu saņēmis ļoti daudz jautājumu – kāpēc man ir ūsas? Mana atbilde skan sekojoši – katru gadu ar prostatas vēzi Latvijā mirst 400 mana vecuma džeku, kas bija pārāk aizņemti, lai pārbaudītu prostatu. Kad slimība tiek atklāta, ir jau par vēlu, tāpēc nevelc garumā, pārbaudies un miers.

Toms Grēviņš

Viss ir pavisam vienkārši – jāsāk ar sevi. Te der ne tikai teiciens – ja pats sevi neglābsi, neviens cits tevi neglābs -, bet jāatceras, ka ikviena mūsu darbība ietekmē arī citus cilvēkus. Regulāras veselības pārbaudes ir vēl viens veids, kā iepriecināt sev tuvākos. Ja ne uzreiz, tad ilgtermiņā noteikti!

JA TEVI NOLAUPĪTU
CITPLANĒTIEŠI, ARĪ
VIŅI TEV PĀRBAUDĪTU
PROSTATU

ZIEDOT
FONDAM VAR

“Fonds Movember Latvija” ir sabiedriskā labuma organizācija, kas piesaista finansiālos līdzekļus no individuāliem ziedotājiem, uzņēmumiem, valsts un citiem avotiem, garantējot likumā noteiktās ienākumu nodokļa atlaides. Finansiālais atbalsts tiek sniegts sociāli mazaizsargātām personu grupām veselības aprūpes, izglītības un sociālajā jomā.

Fonds Movember Latvija

Reģistrācijas Nr. 40008286579

Adrese: Ambrakas iela 1-4, Valdemārpils, Talsu novads, Latvija, (juridiskā) Matīsa iela 8, Rīga (faktiskā)

Bankas nosaukums: SWEDBANK
Konta numurs: LV96HABA0551047359218
SWIFT: HABALV22

Par projektu
Portāls vīriešiem, kurā atradīsiet aktuālāko informāciju vīriešu veselības un pārbaudes jautājumos.
No vienkāršiem līdz sarežģītiem tematiem vienuviet!
Kontakti

DKC © 2024. Visas tiesības aizsargātas.