Skip to content Skip to footer

nodarboties ar drošu seksu


Daudzi no mums kādā dzīves posmā saskārsies ar seksuāli transmisīvu infekciju iespējams par to nezinot. Lai iepazītos ar partneri, daļa no mums izmanto tik iecienītās iepazīšanās lietotnes kā Tinder un Badoo, tiekoties ar partneriem, kurus mēs īsti nepazīstam. Kaisles augstākajā punktā,
pie tam, ja esam lietojuši alkoholiskos dzērienus ir viegli aizmirst par izsargāšanos un prezervatīva lietošanu. Šāda rīcība apdraud mūsu organismu, jo neesam pasargāti no STS un HIV kā arī nevēlamas grūtniecības partnerei.

Idejas un iedvesma


Vai es esmu šajā riska grupā?

Ja jūs nodarbojaties ar seksu vai Jums ir intīms kontakts ar kādu personu, it īpaši, ja attiecības ir jaunas vai nav monogāmas, tad
atbilde ir “jā”, Jūs esat pakļauts riskam ja arī tikai dažreiz
nodarbojaties ar seksu bez prezervatīva. Ja esat nodarbojies ar seksu kopš pēdējās STS slimību pārbaudes, jūs esat pakļauts
riskam.

Ja jums ir bijis intīms kontakts ar partnera dzimumorgāniem, pat bez pilnīga dzimumaakta, jūs esat pakļauts riskam. Pat ja jums nav sūdzību un Jums dzimumatks nav bijis ilgu laiku, Jūs esat riska grupā, jo ne vienmēr ir novērojami STS simptomi.

Kā mainīt ieradumus?

Vienmēr izmantojat prezervatīvu, neatkarīgi no tā, vai nodarbojaties ar orālo, maksts vai anālo seksu, jūs varat pasargāt sevi no vairums STS slimībām un nevēlamas grūtniecības partnerei.

Lai vienmēr būtu gatavs iesakam:

  • Vienmēr nēsajat līdzi prezervatīvu,
  • Glabājiet prezervatīvus arī pie sava partnera,
  • Regulāri veiciet STS pārbaudi,
  • Veiciet STS pārbaudi katru reizi pēc tam, kad esat iesaistījies nedrošā dzimumaktā. Ja Jūs esat inficējies, tas, iespējams, netiks parādīts jūsu analīžu rezultātos uzreiz, tāpēc pagaidiet pāris nedēļas, pirms veicat pārbaudi,
  • Ja jūs domājat, ka Jums varētu būt STS vai HIV, jums ir jāpasaka personai, ar kuru jūs iestājaties dzimumattiecībās, pirms seksuāla kontakta ar partneri.

Lietojot prezervatīvu nav sajūtu/mazina sajūtas

Vidējais prezervatīvu biezums ir 0,06–0,07mm. Plaši pieejamajiem Skyn Elite biezums ir 0,03–0,04mm.

Tikai SexyStyle veikalos pieejamie Ceylor Non-Latex Ultra Thin – 0,02mm. Ar Ceylor Ultra Thin sajūtas ir gandrīz kā seksā bez prezervatīva, jo tas ir tik plāns, lai varētu perfekti vadīt ķermeņa siltumu un nemazinātu ķermeņa reljefa radīto stimulāciju. Var just tikai plānu plēvītei līdzīgu sajūtu, nevis biezu gumiju.

AR PREZERVATĪVU NAV ĪSTS SEKSS

Kas tad īsti ir ĪSTS sekss? Vai, piemēram, brauciens ar piesprādzētu drošības jostu nav īsts brauciens? Jebkurā aktivitātē ar riska faktoriem galvenais ir iespēja to droši izbaudīt. Ar uztraukumu par inficēšanos vai raizēm par neplānotu grūtniecību seksu ir grūtāk izbaudīt pilnībā. It īpaši sievietes atzīst, ka nedrošā seksa dēļ uztraucas un tāpēc gūst mazāk baudas, jo stress neļauj pietiekoši atslābināties un uzbudināties.

Daudz prātīgāk būtu uzskatīt, ka īsts sekss ir drošs sekss!

Alerģija pret latekstu

Alerģija pret lateksu ir visvieglāk risināmā problēma. Atliek vien izvēlēties bezlateksa prezervatīvus! Piemēram, jebkurus no Skyn (bezlateksa Skynfeel materiāls jeb poliizoprēns) vai Ceylor Non-Latex Ultra Thin (poliuretāns). Un arī Durex prezervatīviem ir bezlateksa opcija. Ja alerģija ir arī no visiem šiem, tad var izvēlēties sausos prezervatīvus, jo, iespējams, ķermenim nepatīk oriģinālais lubrikants uz prezervatīva.

Prezervatīvi ir neērti, spiež vai krīt nost.

Arī šo situāciju var risināt ļoti viegli, izvēloties atbilstošā izmēra prezervatīvu. SexyStyle ir pieejami zīmola Mister Size prezervatīvi 7 dažādos izmēros.

            Vidējais izmērs ir 53, kas nozīmē, ka prezervatīva platums saspiestā veidā ir           5,3 cm; garums – 18 cm. Tie piemēroti loceklim, kura diametrs ir 3,5 cm un         apkārtmērs ir 11–11,4 cm.

            Šajā standarta izmērā (plus mīnus 1mm) ir pieejami gandrīz visi tie, ko var             iegādāties lielveikalos, veikalos Drogas un aptiekās. Pārējie izmēri ir pieejami tikai SexyStyle veikalos.

            Ja standarta prezervatīvs slīd nost, tad būs jāizvēlas mazāks izmērs. Ja tas spiež vai to nav iespējams uzvilkt, tad nepieciešams lielāks izmērs. Mister Size piedāvā izmērus: 47, 49, 53 (standarts), 57, 60, 64 un 69.

Prezervatīvi ir pārāk dārgi

Ārstēšanās vai bērna audzināšana noteikti prasīs vairāk līdzekļu nekā paciņa vai pat 10 paciņas prezervatīvu. Ja neesi gatavs tikt galā ar visiem nedroša seksa riskiem, tad DAUDZ izdevīgāk būs izvēlēties lētāko un pieejamāko barjermetodi – PREZERVATĪVU!

Īpaši labas ziņas studentiem! Visos SexyStyle veikalos ir iespēja iegādāties jebkādus prezervatīvus ar 20% atlaidi, uzrādot studentu apliecību.

Prezervatīvi vienmēr saplīst

Visbiežākais prezervatīvu plīšanas iemesls ir nepietiekoša vai nepareiza lubrikanta izmantošana.

Bez papildu lubrikanta prezervatīvi ātri izžūst, palielinās berze, un tie plīst! Vislabāk izvēlēties ūdens bāzes lubrikantu, jo tas sader kopā ar jebkādiem materiāliem. Izvēloties silikona bāzes lubrikantu, vajadzētu pārliecināties, ka uz iepakojuma ir norādīta saderība. Ar prezervatīviem nedrīkst izmantot eļļas bāzes lubrikantus un eļļas kā tādas! Gan ar prezervatīviem, gan vispār kā lubrikantu nedrīkst izmantot kokosriekstu eļļu, olīveļļu, ķermeņa kosmētiskās eļļas un krēmus, jo tie, pirmkārt, vispār nav paredzēti lubrikācijai un, otrkārt, tie izraisa prezervatīvu plīšanu.

Plīšanas iemesls var būt arī brāķis prezervatīvā (ļoti reti), nepareiza uzvilkšana (bieži), pārāk ilga lietošana, to nenomainot uz jaunu. Viens prezervatīvs ir paredzēts vienam aktam, nevis vairāku stundu lietošanai. Ja tas pieskaras pie gultasveļas, drēbēm vai noslīd nost, tad tas ir jāmet ārā un turpinājumam (ja tāds seko) jāizmanto jauns!

Nepatīkama berze lietojot prezervatīvu

Bez papildu lubrikanta prezervatīvi ātri izžūst, un palielinās berze! Vislabāk izvēlēties ūdens bāzes lubrikantu, jo tas sader kopā ar jebkādiem materiāliem. Izvēloties silikona bāzes lubrikantu, vajadzētu pārliecināties, ka uz iepakojuma ir norādīta saderība. Ar prezervatīviem nedrīkst izmantot eļļas bāzes lubrikantus un eļļas kā tādas! Gan ar prezervatīviem, gan vispār kā lubrikantu nedrīkst izmantot kokosriekstu eļļu, olīveļļu, ķermeņa kosmētiskās eļļas un krēmus, jo tie, pirmkārt, vispār nav paredzēti lubrikācijai un, otrkārt, tie izraisa prezervatīvu plīšanu.

Uz prezervatīva esošais lubrikants nav pietiekošs ilgstošam aktam (vairāk par 10 minūtēm). Ķermeņa dabīgais mitrums arī atkarīgs no ļoti daudziem faktoriem un nevar paļauties tikai uz uzbudinājumu kā vienīgo ķermeņa lubrikācijas nodrošinātāju.

Prezervatīvi smird pēc gumijas

Lielākā daļa pieejamo prezervatīvu ir ražoti no lateksa, kas ir galvenais iemesls nepatīkamajam gumijas aromātam. Izvēloties bezlateksa izstrādājumus, var izvairīties no šī nepatīkamā aromāta. Populārākie bezlateksa piemēri (bez nepatīkama aromāta): Skyn, Ceylor Non-Latex Ultra Thin un Durex Natural Feeling. Lateksa opcija ar neitrālu aromātu ir LELO HEX.

Ir arī pieejami lateksa un bezlateksa varianti, kas ir iesmaržināti – tie var smaržot (un arī garšot) pēc ogām, augļiem, šokolādes, kokteiļiem utt.

Tiek izmantota cita kontracepcijas metode

Ja tiek lietota cita kontracepcijas metode, tad tā var aizsargāt no neplānotas grūtniecības, bet inficēšanās riskus tas gan nekādā veidā nesamazina.

Kā arī citas kontracepcijas metodes var būt mazāk efektīvas par prezervatīvu lietošanu.

Tiek izmantota pārtrauktā dzimumakta kontracepcijas metode

Pārtrauktais dzimumakts, pirmkārt, nav kontracepcijas metode. Otrkārt, ir efektīvs tikai tādā gadījumā, kad tas tiek 100% sekmīgi veikts, bet to nav iespējams nodrošināt un par to nekā nav iespējams pārliecināties.

Tas arī nepasargā no dažādām STI.( Seksuāli transmisīvajām infekcijām)

Prezervatīvs nebija , vienkārši nebija

Pirms nodarboties ar nedrošu seksu, septiņas reizes jāizsver, vai risks ir tā vērts.

Katram seksuāli aktīvam cilvēkam jebkurā nepieciešamības brīdī jābūt pieejamam prezervatīvam. Labākajā gadījumā vairāk kā vienam, lai maksimāli labi nodrošinātos pret visiem iespējamajiem riskiem. Tā ir mūsu katra atbildība savā, sava partnera un sabiedrības kopējās veselības un labklājības labā!

Par projektu

Mēs vēlamies, lai vīrieši Latvijā izdara pareizās izvēles jautājumos, kas saistīti ar viņu veselību, sniedzot viņiem informāciju par vīrieša veselību vieglā, vīriešiem saprotamā valodā. Par iespējā kā savu veselību uzlabot un kādas veselības pārbaudes veikt šodien un uzlabot savu dzīves kvalitāti ikdienā. Mēs vēlamies, lai mūsu brāļi, Tēvi un citi ģimenē svarīgie vīrieši mūs neatstātu no slīmībām, kuras savlaicīgi diagnosticējot ir ārstējamas. Mēs vēlamies lai vīrieši Latvijā dzīvotu ilgāku un veselīgāku dzīvi. 

Atbalstītāji

Uzņēmumi un organizācijas

Vīru Tests © 2021. Visas tiesības aizsargātas.

Grozs
  • No products in the cart.