Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rīgā pieejami īpaši velosipēdi cilvēkiem ar redzes traucējumiem no Nextbike LV

Velosipēdu koplietošanas tīkls “nextbike LV”, sadarbojoties ar Latvijas Neredzīgo biedrību un mazumtirdzniecības veikalu tīklu LIDL, piedāvās visiem Rīgas iedzīvotājiem un tās viesiem jaunus, speciālus tandēma velosipēdus. Tie būs pieejami jebkuram “nextbike LV” klientam, kā arī ļaus cilvēkiem ar redzes traucējumiem piedzīvot unikālu pieredzi – braukt ar velosipēdu. Šie tandēmi ir arī labs aprites ekonomikas paraugs, jo radīti no bojātiem “nextbike LV” velosipēdiem, kas savu mūžu bija nokalpojuši.

“Šis ir labs piemērs sociāli atbildīgai uzņēmējdarbībai. “nextbike LV” tandēmi, proti, velosipēdi, kas ir paredzēti braukšanai diviem cilvēkiem, Latvijā pirmo reizi tiks piedāvāti nomai, tādējādi radot iespēju cilvēkiem ar redzes traucējumiem izbaudīt braukšanu ar velosipēdu,”

Svetlana Sproģe

“Šis ir labs piemērs sociāli atbildīgai uzņēmējdarbībai. “nextbike LV” tandēmi, proti, velosipēdi, kas ir paredzēti braukšanai diviem cilvēkiem, Latvijā pirmo reizi tiks piedāvāti nomai, tādējādi radot iespēju cilvēkiem ar redzes traucējumiem izbaudīt braukšanu ar velosipēdu,” stāsta Svetlana Sproģe, Latvijas Neredzīgo biedrības Centrālās valdes priekšsēdētāja. “Tandēmi, protams, nav jauns izgudrojums, taču “nextbike LV” šos un citus  velosipēdus veido paši un tagad tie būs arī daudz pieejamāki cilvēkiem ar redzes traucējumiem”.

Darbs pie tandēmiem sākās jau pirms gada, kad “nextbike LV” izveidoja pirmo divvietīgā velosipēda prototipu un nodeva testēšanai Latvijas Neredzīgo biedrībai un Strazdumuižas vidusskolai. Ja iepriekš tie nebija brīvi pieejami, tad tagad tos varēs arī iznomāt un izmantot gan velo entuziasti ar redzes traucējumiem, gan jebkurš cits tandēma velosipēdu interesents.

“Pats esmu liels velobraukšanas entuziasts – braukšana ar riteni man ikdienā rada prieku. Un es ceru, ka “nextbike LV” tandēmi radīs tādu pašu prieku arī cilvēkiem ar redzes traucējumiem.”

Mārcis Blumbergs

Speciālo tandēma velosipēdu bāzes vieta būs Strazdumuižas rajons Juglā, kur tuvumā ir gan specializētā vidusskola, gan pansionāts, gan arī citi pakalpojumi, kas paredzēti tieši cilvēkiem ar redzes problēmām. Ja velosipēdi tiks atstāti citās “nextbike LV” bāzes stacijās Rīgā, apkopes laikā tie tiks pārvesti atpakaļ uz Strazdumuižas staciju Juglā.

Izmaksas par tandēma velosipēda nomu būs tādas pašas kā par citiem “nextbike LV” koplietošanas velosipēdiem – 1.29 eur par katrām 30 min un ne vairāk kā 12,90 eur par 24h.

LIDL Latvija, kā sociāli atbildīgs uzņēmums, šogad atbalsta velo koplietošanu, lai tā būtu pieejama kā visiem Rīdziniekiem, tā arī saviem darbiniekiem. Tāpat, šī sociālā projekta ietvaros, LIDL atbalsta Latvijas Neredzīgo Biedrību, tās biedriem nodrošinot bezmaksas braucienus ar “nextbike LV” velosipēdiem.

 

Par “nextbike LV”

SIA “nextbike LV” ir vietējais uzņēmums un licences partneris starptautiskajam velosipēdu koplietošanas uzņēmumam “nextbike Gmbh”, kas darbojas vismaz 30 valstīs, vairāk kā 300 pilsētās, un tā reģistrēto lietotāju kopskaits jau pārsniedz 8 miljonus. SIA “nextbike LV” ir ieguvis sociālā uzņēmuma statusu Latvijā, kā arī ieguvis ALTUM atbalstu jaunu velosipēdu iegādei.

Par projektu

Pareizās izvēles jautājumos, kas skar vīrieša veselību, veselības pārbaudes un atbildība pret sevi. Mēs esam, lai vīrietis apzinātos, cik forši ir būt vīrietim, sniedzot vīrietim saprotamā valodā informāciju par viņa veselību. Informējam par veselības pārbaudēm un riskiem, ko ņemt vērā, lai saglabātu augstu dzīves kvalitāti arī pēc desmit gadiem. Mūsu mērķis ir, lai vīrieši nemirtu no slimībām, kuras savlaicīgi diagnosticējot ir ārstējamas. Mēs vēlamies lai vīrieši Latvijā dzīvotu ilgu, kvalitatīvu un veselīgāku dzīvi. 

Atbalstītāji

Uzņēmumi un organizācijas

Vīru Tests © 2023. Visas tiesības aizsargātas.